Plzeň si zastřílela s třetiligovým Petřínem. Vyhrály také Liberec, Dukla a Teplice

22.06., 15:05
Aktuality
Tom Slončík (© FC Viktoria Plzeň)

Plzeň v úvodním přípravném utkání před novou sezonu zvítězila 7:0 na hřišti Petřína ze třetí ligy. Liberec v premiéře pod koučem Radoslavem Kováčem porazil 2:0 druholigový Varnsdorf. Nováček nejvyšší soutěže Dukla Praha uspěla 3:1 nad Táborskem. Rovněž Teplice si poradily se soupeřem z druhé ligy, v Dubí zdolaly 1:0 Žižkov.

Plzeň rozhodla o jasném vítězství nad nováčkem třetí ligy šesti góly v první půli, o které se postaraly čerstvé posily. Čtyřikrát se trefil útočník Vašulín, dvakrát záložník Slončík. Po změně stran přidal další branku Metsoko.

"Na první utkání za Plzeň jsem se těšil a jsem rád, že jsme to zvládli. Sice jsme hráli s třetiligovým týmem, ale i takové zápasy jsou těžké. Navíc po prvním týdnu přípravy, který nebyl vůbec jednoduchý," řekl Slončík pro klubovou televizi. "Nechtěl bych hodnotit samotné utkání. Bylo to vyústění úvodního týdenního bloku, kluci zatím koušou tréninky velmi dobře a dnes si s chutí zahráli," doplnil asistent trenéra Jan Trousil.

Rovněž Liberec potvrdil v Hrádku nad Nisou proti Varnsdorfu roli favorita. V prvním poločase otevřel skóre Purzitidis a pojistku přidal v 72. minutě z pokutového kopu Kok.

Dukla zdolala Táborsko po pěti zápasech, postupně skórovali Špatenka, Šebrle a Matějka. Účastník baráže o postup do první ligy snížil v závěru zásluhou Nečase.

Výsledky dnešních přípravných zápasů:

Petřín - Viktoria Plzeň 0:7 (0:6)

Branky: 2., 13., 17. a 44. Vašulín, 4.a 8. Slončík, 47. Metsoko.

Sestava Plzně:

I. poločas: Tvrdoň - Míka, Séne, Jemelka - Kopic, Kalvach, Slončík, Cadu - Panoš, Kabongo - Vašulín.

II. poločas: Šilhavý - Míka, Dweh, Mosquera - Havel, Sojka, Deml, Souaré - Jirka, Vydra - Metsoko. Trenér: Koubek.

Slovan Liberec - Varnsdorf 2:0 (1:0)

Branky: 6. Purzitidis, 72. Kok z pen.

Sestava Liberce:

I. poločas: Hasalík - Lehoczki, Ševínský, Purzitidis - Hudák, Icha, Lexa, Preisler - Frýdek - Kulenović, Strnad.

II. poločas: Musil - Plechatý, Varfolomejev, Mikula - Koželuh, Polyák, Kop, Penner - Višinský, Letenay, Kok. Trenér: Kováč.

Dukla Praha - Silon Táborsko 3:1 (1:0)

Branky: 21. Špatenka, 60. Šebrle, 67. Matějka - 85. Nečas.

Sestava Dukly:

I. poločas: Šťovíček - Barac, Matoušek, Jeřábek, Doda - Zeronik, Peterka, Lehký, Hrubeš - Špatenka, Bornosuzov.

II. poločas: Hruška - Vondrášek, Holiš, Hašek, Ludvíček - Douděra, Acuta, Ullman, Šebrle - Matějka, Osuagwu. Trenér: P. Rada.

FK Teplice - Viktoria Žižkov 1:0 (1:0)

Branka: 40. Radosta.

Sestava Teplic:

I. poločas: Ludha - Hora, Kričfaluši, Mičević - Radosta, Jukl, Emmer, Harušťák - Trubač - Svatek, Zsigmond.

II. poločas: Čechal - Švanda, Bílek, Mareček, Harušťák - Radosta, Havelka, Bzura, Emmer - Horský, Vachoušek. Trenér: Frťala.