Ostravští a Olomoučtí načali přípravu remízami

23.06., 17:50, aktualizováno 23.06., 19:40
Aktuality
Pavel Hapal (© FC Baník Ostrava)

Ostravští v prvním přípravném utkání na novou sezonu remizovali s druholigovou Líšní 2:2. Čtvrtý tým uplynulé sezony nejvyšší soutěže, který čeká 2. předkolo Konferenční ligy, nezvítězil navzdory tomu, že dvakrát vedl. Rovněž Olomouc uhrála se Štětínem remízu 1:1, i když se trefila jako první.

Baník nejprve otevřel skóre zásluhou Adedirana, poté si dal ale vlastní gól Uchenna. Zkraje druhého poločasu Slezanům vrátil vedení z penalty Ewerton, jenže Aldin po necelé hodině hry rovněž z pokutového kopu vyrovnal.

"Šli jsme do utkání z plné zátěže, nicméně první půle byla lepší než ta druhá. V té první jsme neproměnili spoustu šancí, ta druhá se mi moc nelíbila," citoval klubový web trenéra Ostravy Pavla Hapala. "Nové hráče zatím hodnotit nechci, bylo to jejich první utkání za Baník. V utkání šlo hlavně o to, aby hráči odehráli svých 45 minut," řekl kouč.

Olomouc poslal do vedení po čtvrthodině hry Navrátil, v závěru ale soupeř vyrovnal. Stejně jako Baník i Sigma nasadila do obou poločasů dvě odlišné jedenáctky. Hanáky poprvé vedl trenér Janotka.

Líšeň - Baník Ostrava 2:2 (1:1).

Branky: 36. vlastní Uchenna, 57. Aldin z pen. - 17. Adediran, 46. Ewerton z pen.

Sestava Ostravy:

I. poločas: Kubný - Jurečka, Uchenna, Blažek, Šehič - Rusnák, Šín, Kubala, Grygar, Šudák - Adediran.

II. poločas: Hrubý - Frydrych, Nogha, Pojezný - Fukala, Boula, Buchta, Ewerton, Holzer - Prekop, Tanko. Trenér: Hapal.

Sigma Olomouc - Štětín 1:1 (1:0)

Branky: 15. Navrátil - 84. Paryzek.

Sestava Olomouce:

I. poločas: Stoppen - Hadaš, Pokorný, Elbel, Sláma - Spáčil, Dele - Vodháněl, Fiala, Navrátil - Muritala.

II. poločas: Koutný - Chvátal, Matys, Beneš, Sláma (63. Elbel) - Breite, Langer - Zifčák, Zorvan, Mikulenka - Juliš. Trenér: Janotka.