Náročný program? Stěžovat si nebudu. Stejně na nás nikdo nedá, mávl rukou Kane

Anglický reprezentační kapitán Harry Kane si rozhodně na herní vytížení během sezony stěžovat nemůže. Oporou je ve svém národním týmu, klíčovou roli hraje také v Bayernu Mnichov. Zápasové tempo je náročné, avšak on sám si na něj stěžovat nechce. Zároveň ale připouští, že i případné výtky by nebyly brány v potaz, neboť na názor hráčů mnohdy nikdo nedá.
Harry Kane se dočkal dotazů na nabitý program po druhém zápase kvalifikace o MS 2026. Anglie doma uspěla proti Albánii i Lotyšsku, získala šest bodů do tabulky a v obou zápasech se střelecky prosadil právě kapitán Kane.
"Nemyslím si, že by na slova hráčů stejně někdo dal. Pokud mám být upřímný, tak miluju fotbal a nikdy si nebudu stěžovat, že ho musím hrát často. Zároveň ale cítím, že jsme jen figurkami. Dneska je společnost nastavená tak, že každý chce mít svou figurku, ovládat ji. V konečném součtu nám jde o to stejné - být u všech důležitých momentů a získávat cenné trofeje," nechal se slyšet Kane na tiskové konferenci po utkání s Lotyšskem.
Harry Kane Nears All-Time England Caps Record in Historic Pursuit#harrykane #england #tdg #Thedailyguardian https://t.co/3OkHUxo2JT
— The Daily Guardian (@DailyGuardian1) March 26, 2025
Hlavní palebná síla Anglie a Bayeru Mnichov se v této sezoně cítí dobře a těší se výborné střelecké formě, což bylo potvrzeno i během reprezentační přestávky. Jelikož ale absolvuje velké množství zápasů, má i on pochopení pro ty, kteří si otevřeně postěžovali. "Na tu otázku není snadná odpověď. Určitě by měla existovat rovnováha, váha slova na obou stranách. Myslím ale, že pokud máte dobré vztahy s trenérem a klubem, tak se vždy najde řešení, jak si v náročné sezoně odpočinout," dodal Kane.
Komentáře (32)
Přidat komentářNj ty trofeje se po case omrzi a clovek pociti unavu
Tady naprosto selhávají hráčské odbory. Kdyby hráči udělali hromadné stávky, tak se systém zhroutí a mohli by následně vytvořit kýžený tlak. Ale kopačky jsou prostě takový hloupý sportovní druh prvoků.
Stačí se podívat na hráčskou tenisovou organizaci, kterou založil sám nejlepší sportovec planety všech dob, blahoslavený Sv. Nole GOATkovic. Tam se rozjíždí i první žaloby na ATP.
Jenže o tom to je, sportovci provozující individuální sport musí mi už sami o sobě větší intelekt než většina sportovců provozující týmové sporty. A když se do individuálního sportu dá fotbalista Pique, tak tam pak posere vše, co jenom může. Hihi.
Fotbalisti mají s kluby smlouvy, které nemůžou jen tak porušovat.
Takže všechny možné odborové organizace na světě sdružující zaměstnance nemohou od teď dělat stávky, protože by to porušilo smlouvy?
A co základní práva .... Otroctví atd. ?
Základní práva, otroctví? Kane si za jeden den vydělá to co špičkový chirurg za rok.
Mohou. Ale je to o dost složitější než říct, že nepojedu na turnaj.
Nehrat 80 zapasu rocne ale jen 60 neni zakladni pravo, meles nesmysly jako vzdy
Vážně. Říkám ti, že chytří právníci by se mohli točit na několika detailech. Když si to řeknou všechny superhvězdy a najmou velikou firmu, tak rest in PIECES UEFAFIFAMAFIA. Právo je příliš vágní.
Článek 9
(1) Nikdo nesmí být podroben nuceným pracím nebo službám.
Článek 10
(1) Každý má právo, aby byla zachována jeho lidská důstojnost, osobní čest, dobrá pověst a chráněno jeho jméno.
Článek 27
(1) Každý má právo svobodně se sdružovat s jinými na ochranu svých hospodářských a sociálních zájmů.
(2) Odborové organizace vznikají nezávisle na státu. Omezovat počet odborových organizací je nepřípustné, stejně jako zvýhodňovat některé z nich v podniku nebo v odvětví.
Článek 36
(1) Každý se může domáhat stanoveným postupem svého práva u nezávislého a nestranného soudu a ve stanovených případech u jiného orgánu.
Hráči jsou ohroženi na životě tímto přetěžováním. Takže si se mnou nehraj. Létám jako motýl a píchám jako včela, puso. Hihi.
No právě. Tenista je na volné noze a sám si nastavi,které turnaje bude hrát. Sám si platí svúj tým a veškerý servis, on je ten, co vše určí.
Fotbalista je opravdu jen figurka.
Ne tak docela.
Žaloba PTPA se totiž částečně týká nerovnoměrného rozdělení peněz vygenerovaných z tenisu jako celku. Např. usiluje o to, aby hráči mimo TOP 50 či TOP 100 měli důstojné prize money. Dokonce obviňují ATP a WTA z kartelového chování. ATP a WTA má nad hráči obrovskou moc.
Rovněž nemohu souhlasit v bodě s kalendářem turnajů. Na první pohled tomu tak je. Bohužel hráči jsou svázání bodovým systémem a určitými turnaji. Tzn. že jakmile se nezúčastní nějakého turnaje, tak je to bude stát body do žebříčku a peníze. To může být pro níže postavené hráče likvidační.
Je jenom otázka času, než se žaluje např. výběr míčků, jelikož se od Covidu začaly dělat míče nekvalitní, které vedou k většímu množství zranění hráčů.
Též se tam řeší dvojí metr vůči velikým a menším hráčům v různých kauzách, např. spojených i s dopingem.
Tahle žaloba byla veřejně podpořena snad 250 profi hráči.
A teď si nejsem jist, ale už leží na stole další žaloba "zastrašování hráčů ze strany ATP a WTA", jelikož vyhrožují hráčům.
Ne, tenista si opravdu svůj program nenastavuje sám
Myslím, že oproti individuálnímu sportu, jako například tenis je v kolektivním zásadní rozdíl. Tenista musí sám nastoupit a vyhrát. Ve fotbale může jeden konkrétní hrac nehrat a stejně jeho tým vyhraje. Takže i pokud by byla nějaká žaloba, výsledkem nebude snížení počtu zápasů, ale nějaké umělé omezení počtu zápasů, které může jeden konkrétní hrac absolvovat. A pak by byla opravdu sranda vidět před koncem sezóny rozhodnutí trenéra, jestli klíčového hráče postaví do rozhodujiciho zápasů v boji o titul nebo do finále LM. Nejvíc by na tento systém nadávali právě hráči, kteří by tímto měli být chráněni.
Jenže tenista, co nebude následovat schedule ATP a WTA bude zničen monopoly mašinérií. A navíc domino efekt bude znamenat horší losy do turnajů, méně peněz atd. - což může vyústit ke konci kariéry u méně známých hráčů. Je to vykořisťování. Hráči jsou proti své vůli tlačení do novodobého otroctví. Všichni uvidí jen superhvězdy, ale problém je mnohem komplexnější. Někteří jezdí na TOUR i bez řádného fyzia.
A právě proto by se měli zamezit polovičatému řešení ..... Omezení počtu zápasů ve fotbale se musí vztahovat na týmy a ne na jednotlivce.
Samozřejmě jsi musel hrát proti Albánii i Lotyšsku 90 minut, jinak to nešlo
Stejně jako musí hrát proti Bochumi nebo Kielu
aj popeláři maji náročný program
Za ty peníze byste měli hrát každý den!
hej, pocul som ze cim viac penazi mas, tym lepsie tvoj organizmus regeneruje a kolena spevnuju
aspon by si mohol viac mudrovat ako ten futbal potom stoji za bacov kkt
Ty jo, v dnesnim sporte maji asi vsichni dost narocny program, ale nejvic si stezuji tenisti a fotbalisti...co maj rikat borci z NHL/NBA treba?
Borci v NHL hrajou sice ve vysokém tempu a někdy i 4x za týden, ale v průměru 15 minut za zápas.
A hlavně - mají přestávku minimálně 4 měsíce, ti bez play-off skoro půl roku.
A jasně že se během pauzy úplně neflákají, ale je to něco jiného, než být v plném zápřahu. A to včetně tlaku od fanoušků během soutěžních zápasů, což během pauzy taky nemáš.
Takový fotbalista z Premier League, který ještě reprezentuje svou zemi, si odpočine jen v létě, kdy už ale taky vymýšlejí picoviny typu Audi cup.
To je pravda, nicméně zase v tom hokeji jsou mnohem častější zranění ohrožující život a následný fungování těch borcù. Bývá běžný, že hráči z úspěšných týmů, co bojují rok co rok v play off a dojdou v něm daleko, fyzicky po třicítce úplně odpadají a končí, protože tělo už nedrží. Nehledě na to, že donedávna za vyřazovací část ani nebyly prachy navíc. Plus co se děje těm chlapům po četných otřesech mozku, třeba CTE, to už taky víme.. S každým zápasem navíc se šance na průser zvýší a v play off musí hrát každej, i kdyby měl zpřelámaný hnáty.
Jenže ty zápasy jim nepřibývaj, ikdyž roste počet týmů, zápasů je pořád stejně 82-od devadesátek, co pamatuju. MS když chtěj odmítnou, Byly i olympiády bez hráčů z NHL, nepřibyli jim poháry, nesmylsný mistrovství světa klubů apod..Ta dlouhá pauza musí být hotový balzám pro regeneraci.
To je pravda
Tenisti to mají nejhorší podle mě
Souhlas, fyzicky nesmírně náročný sport, spojený s neustálým cestováním. 11 měsíců v roce jsou v podstatě na kurtu nebo s taškou na rameni na letišti. Na druhou stranu - kromě těch povinných největších turnajů je naprosto na nich, kdy a kde budou hrát.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele