Messi režíroval výhru Argentiny, problémy neměli ani Brazilci

Dnes, 09:16
Aktuality
Lionel Messi (© LUIS ROBAYO / AFP)

Argentinci díky hattricku Lionela Messiho v kvalifikaci mistrovství světa porazili 6:0 Bolívii. Kapitán mistrů světa dal v národním týmu už 112 gólů a osamostatnil se na druhém místě pořadí reprezentačních střelců za Portugalcem Cristianem Ronaldem. Navíc k jasné výhře přispěl dvěma přihrávkami. Zastříleli si také Brazilci, kteří si poradili 4:0 s Peru.

Sedmatřicetiletý Messi v 19. minutě otevřel skóre zápasu a ještě v první půli připravil branky pro Lautara Martíneze a Juliána Álvareze. Po přestávce na 4:0 zvýšil Thiago Almada a Messi poté dvěma rychlými zásahy v 84. a 86. minutě završil hattrick.

Útočník Interu Miami překonal reprezentační bilanci někdejšího íránského kanonýra Alího Daeího, s nímž se dosud dělil o druhé místo. Na 112 branek potřebovala bývalá hvězda Barcelony 189 zápasů. Daeí dal stejně gólů ve 148 utkáních. Před Messim je pouze jeho dlouholetý rival Cristiano Ronaldo se 133 zásahy z 216 zápasů.

"Užili jsme si to, vždycky rádi hrajeme doma," uvedl Messi. "Navíc tohle mohl být jeden z posledních zápasů před argentinskými fanoušky," přidal osminásobný držitel Zlatého míče, který podle agentury AP opět odmítl říct, jestli má v plánu hrát na světovém šampionátu v roce 2026.

Na výhře Brazílie se dvěma góly z penalt podílel Raphinha, o zbývající zásahy se postarali Andreas Pereira a Luiz Henrique. Vítězství 4:0 nad Chile si připsala i Kolumbie, Paraguay porazila 2:1 Venezuelu a zápas Uruguay - Ekvádor skončil bez branek.

První místo v tabulce patří s 22 body Argentině, druhá Kolumbie má na kontě 19 bodů a na třetí a čtvrté příčce jsou Uruguay s Brazílií s 16 body. Na mistrovství přímo postoupí z desetičlenné skupiny šest týmů, sedmý čeká baráž.