Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (4)
Ztrátu na patnáctou příčku Česko sice ve třetím hracím týdnu stáhlo, reálně se však klíčová patnáctka spíše vzdaluje. Jediná remíza ze tří utkání českých zástupců totiž zdaleka nenaplnila očekávání. Znovu řádily kluby Eredivisie, unikátní stoprocentní bilanci anglickým celkům zhatil jen výpadek Tottenhamu právě v Nizozemsku.
V probíhající sezoně 21/22 se uzavírá pětileté období od ročníku 17/18, podle něhož se bude nasazovat do sezony 23/24. Největší boj je sváděn o 15. pozici, pořadí se však v kontextu posledních let relativně hodně mění i v top 10. Jasná je naopak elitní čtveřice, v jejímž rámci se k žádnému dramatu neschyluje. Anglie utíká, Španělsko jen vzpomíná na dominanci nedávných sezon a Itálie se může koukat jen za sebe, kde však Německo zase až tolik strachu nebudí.
Elitní čtveřice
Anglie (zisk 1.714, bilance 6-0-1) se blýskla v LM, kde kompletní čtveřice brala vítězství a nakročila k postupu. To samé se dá říct o dvojici klubů z Premier League v EL. West Ham zatím kraluje, Leicester zase napravil neúspěšný start. Jediné zaváhání přišlo paradoxně v KL, kde Tottenham zatím neplní roli jednoho z favoritů celé soutěže.
Španělsko (1.429, 4-2-1) předvedlo zatím nejlepší vystoupení v základních skupinách. Oběma gigantům vyšlo střetnutí s ukrajinskými kluby, Barcelona si připsala vůbec první body. Nejen Barcelonu, ale i zbylou trojici týmů v LM čeká kvůli dosavadním bodovým ztrátám ještě těžký boj o postup. Naopak Betis i Real Sociedad by si s cestou do jarních bojů v EL měly poradit. Španělská ztráta na Anglii každopádně narůstá a nic nenasvědčuje tomu, že by mělo dojít ke zvratu tohoto trendu posledních let.
Itálie (1.000, 3-1-3) stále drží slušný náskok na svého pronásledovatele. V LM se projevují zkušenosti v případě suverénního Juventusu i nulového AC. Atalanta a Inter může ve vyrovnaných skupinách dopadnout jakkoliv. Těžká šichta ještě čeká Lazio i Neapol v EL, vyloženě oddechový čas si po dvou vítězstvích vybralo AS Řím v KL.
Německo (0.714, 2-1-4) ve třetím kole nedokázalo opět o něco stáhnout italský náskok a naopak lehce ztratilo. K sebevědomému Bayernu se v LM není nikdo z bundesligových kolegů schopen přidat. Dortmund tvrdě narazil v Amsterdamu, Wolfsburg stále čeká na první výhru, Lipsko dokonce na první body. Jiná je situace v EL, kde si Leverkusen i Frankfurt hlídají postup. V KL naopak Union spadl na poslední místo slávistické skupiny.
Vzájemné souboje elitních čtyř lig potvrzují anglickou sílu. Nezvykle negativní bilanci mají celky La Ligy, výrazně zápornou bilanci pak kluby Serie A
Souboj o páté místo
Francie (1.667, 4-2-0) prchá. Jako by ji vyděsil chvilkový pokles z páté příčky za Portugalsko. Nyní už není pochyb o tom, že Ligue 1 stráví na páté pozici další rok. Loňskou bodovou tragédii Francie překoná dost možná již v příštím kole. Snad jen od Lille v LM a Marseille v EL se čeká o trochu víc. Portugalsko (1.000, 3-0-1) každopádně zažilo také dobrý týden, který kalí jen domácí debakl Benficy s Bayernem. Porto i Sporting se v LM vítězstvím vrátily do hry o postup, Braga v EL k postupu míří. Na Francii to však letos stačit nebude.
Souboj o desítku
Nizozemsko (1.600, 4-0-1) pokračuje ve skvělých výkonech, které ilustrují například pohoda Ajaxu v LM či vítězství Vitesse nad Tottenhamem v KL. Pětice klubů Eredivisie má ve skupinách bilanci 10-3-2 a nizozemský národní koeficient už v této sezoně vytáhla k hodnotám, kde se Nizozemsko v předchozích letech ocitalo až na konci! Skvělou osmou příčku drží Rakousko (1.200, 3-0-1). Salzburg vyhlíží postup v LM, Rapid k naší radosti porazil Dinamo Záhřeb. Následuje trojice nepřesvědčivých, kteří touží v důležité desítce setrvat. Skotsko (0.800, 2-0-0) konečně bodovalo a vrátilo se před Rusko (0.000, 0-0-3), které nepředvedlo vůbec nic. Ukrajinu (0.400, 1-0-2) podržela Zorja, ovšem s jarními vyhlídkami to rovněž nevypadá dobře.
Proto si stále na desítku mohou myslet v Srbsku (0.250, 0-1-1), jehož bělehradské kluby poprvé ve skupině narazily, a snad i v Belgii (0.600, 1-1-2), jehož početná sestava ovšem stále zůstává za očekáváním. O něco dál je Švýcarsko (0.500, 1-0-1), které může těšit jistota patnáctky.
Souboj o patnáctku
V boji o veledůležitou patnáctku totiž nikdo nezáří. S postupujícím časem to stále více vypadá na souboj pěti soutěží o jednu jedinou vstupenku, v záloze pak ještě čeká na zázrak další trio. Chorvatsko (0.000, 0-0-1), konkrétně Dinamo Záhřeb s takovými výsledky patnáctku těžko udrží. Nejhladověji se jeví Řecko (0.500, 1-0-1), jehož silný tandem Olympiakos, PAOK míří k jarnímu postupu a v uplynulém týdnu předběhl jak mátožný Kypr (0.250, 0-1-1), jehož Anorthosis doma překvapivě daroval historický bod i estonské Floře, tak malátné Česko (0.200, 0-1-2), které svou účast v patnáctce zazdívá v nedávné době pravidelně v Izraeli. Poslední slovo neřeklo ani Turecko (0.600, 1-1-1), kterému by jinak po opuštění desítky hrozil další výrazný šok.
Číhající trio představují Norsko (0.500, 1-0-0) se zajímavým týmem z městečka Bodø, jenž za polárním kruhem zaskočil i Mourinha, Izrael (1.000, 2-0-0) s kluby z Haify a Tel Avivu a Dánsko (0.400, 0-2-2) dokonce se čtveřicí klubů, které však s výjimkou Kodaně hrůzu příliš nenahání. Ztráta těchto tří zástupců na patnácté Chorvatsko není propastná, ovšem čas se krátí.
Výpočet národních koeficientů
Vedle standardních 2 bodů za vítězství a 1 bodu za remízu (v předkolech pouze polovina, 1 a 0,5) hrají důležitou roli body bonusové. Do národních koeficientů připisují kluby 4 body za účast v základní skupině LM a 5 bodů za postup z ní do osmifinále LM. V jarních vyřazovacích bojích pak týmy vylepšují národní koeficienty ještě vždy 1 bodem za účast ve čtvrtfinále, semifinále i finále EL i LM. Nově přibudou bonusové body také za vítězství ve skupině i za druhé místo v EL (4, resp. 2 body) i v KL (2 resp. 1). Další 1 bonusový bod čeká rovněž osmifinalisty EL a semifinalisty a finalisty KL.
Pozice mistrů po změně formátu
Liga mistrů už dlouho není pohárem mistrů evropských zemí. Jde spíše o soutěž hvězdných týmů, které si ale svou účast naštěstí zatím ještě musí vybojovat. Opravdových mistrů je v LM v poslední době celkem 15. Aktuálně má jistotu LM deset mistrů deseti nejlepších soutěží. Mistr jedenácté země v pořadí národních koeficientů má šanci na přímou účast pokud se do LM kvalifikuje z ligy i obhájce, což se většinou stane. Ze zbylých 44 soutěží se však již hraje o pouhá čtyři místa. Co tedy zbývá ostatním 40 vítězům z celkových 55 evropských soutěží?
V prvních letech skupinové LM se neúspěšní mistři z jednokolové kvalifikace s evropskými poháry jednoduše rozloučili. UEFA však tehdy zdaleka nečítala tolik členů jako dnes. Od roku 1996 existuje možnost nápravy v dalším poháru - tehdy to po debaklu s Grasshoppers poznala Slavia. V posledních letech se neúspěšní z bojů o LM přesouvali do boje o Evropskou ligu. Do skupin EL se jich nakonec probojovalo 12. Celkem se tak v hlavní fázi obou pohárů předvedlo 27 evropských mistrů - 15 v LM, 12 v EL.
Současný formát je pro udržení se v evropských pohárech až do Vánoc pro mistrovské týmy ještě přívětivější. Kvalifikace o LM zůstala beze změny, stále se do ní dostane 15 mistrů. Zeštíhlení EL, pravda, snížilo možnosti pro mistrovské země. Letos hraje skupinu EL celkem 8 vítězů evropských lig. Dalších 12 celků však ještě hraje o vstupenku do KL. Celkem tedy ve skupinách můžeme sledovat 35 evropských šampionů, mezi nimi například i estonskou Floru, arménský Alaškert či gibraltarský Lincoln.
Pro některé mistry je KL zklamáním, neboť do ní propadli po dvou nezdarech - například Slavia. Pro země z nižších pater žebříčku je však možnost hrát skupinu evropských pohárů, a to třeba i proti atraktivním celkům z Premier League, La Ligy, Serie A či Bundesligy, velkou motivací. Letošní razantní úprava formátu evropských pohárů v podobě návratu třetí soutěže tak je, mimo jiné, i snahou o větší zapojení mistrů z kvalitativně horších evropských lig, kteří na LM prostě nemají šanci dosáhnout.
Logicky tak narůstá i počet evropských lig, jejichž zástupci se do hlavní fáze pohárů dostanou. Zatímco v posledních letech se jednalo o 28 soutěží, letos svého účastníka ve skupině LM, EL či KL mohou sledovat fanoušci hned 36 z celkových 55 členů organizace UEFA. Jinými slovy, nárůst celkového počtu týmů o pětinu (z 80 na 96) zvýšil počet zúčastněných soutěží téměř o třetinu. A těží z toho zejména mistři. Krátce by se tak právě proběhlá úprava dala z pohledu UEFA shrnout slovy: "Když už další mistry do Ligy mistrů nedostaneme, podpoříme je alespoň jinak."
Celkem - celkový aktuální koeficient. Body letos - část koeficientu získaná v této sezóně. M LM, EL a KL - počet míst v pohárech platný pro sezónu 2023/2024. T LM, EL a KL - počet týmů zbývajících v aktuální sezóně pohárů
V probíhající sezoně 21/22 se uzavírá pětileté období od ročníku 17/18, podle něhož se bude nasazovat do sezony 23/24. Největší boj je sváděn o 15. pozici, pořadí se však v kontextu posledních let relativně hodně mění i v top 10. Jasná je naopak elitní čtveřice, v jejímž rámci se k žádnému dramatu neschyluje. Anglie utíká, Španělsko jen vzpomíná na dominanci nedávných sezon a Itálie se může koukat jen za sebe, kde však Německo zase až tolik strachu nebudí.
Elitní čtveřice
Anglie (zisk 1.714, bilance 6-0-1) se blýskla v LM, kde kompletní čtveřice brala vítězství a nakročila k postupu. To samé se dá říct o dvojici klubů z Premier League v EL. West Ham zatím kraluje, Leicester zase napravil neúspěšný start. Jediné zaváhání přišlo paradoxně v KL, kde Tottenham zatím neplní roli jednoho z favoritů celé soutěže.
Španělsko (1.429, 4-2-1) předvedlo zatím nejlepší vystoupení v základních skupinách. Oběma gigantům vyšlo střetnutí s ukrajinskými kluby, Barcelona si připsala vůbec první body. Nejen Barcelonu, ale i zbylou trojici týmů v LM čeká kvůli dosavadním bodovým ztrátám ještě těžký boj o postup. Naopak Betis i Real Sociedad by si s cestou do jarních bojů v EL měly poradit. Španělská ztráta na Anglii každopádně narůstá a nic nenasvědčuje tomu, že by mělo dojít ke zvratu tohoto trendu posledních let.
Itálie (1.000, 3-1-3) stále drží slušný náskok na svého pronásledovatele. V LM se projevují zkušenosti v případě suverénního Juventusu i nulového AC. Atalanta a Inter může ve vyrovnaných skupinách dopadnout jakkoliv. Těžká šichta ještě čeká Lazio i Neapol v EL, vyloženě oddechový čas si po dvou vítězstvích vybralo AS Řím v KL.
Německo (0.714, 2-1-4) ve třetím kole nedokázalo opět o něco stáhnout italský náskok a naopak lehce ztratilo. K sebevědomému Bayernu se v LM není nikdo z bundesligových kolegů schopen přidat. Dortmund tvrdě narazil v Amsterdamu, Wolfsburg stále čeká na první výhru, Lipsko dokonce na první body. Jiná je situace v EL, kde si Leverkusen i Frankfurt hlídají postup. V KL naopak Union spadl na poslední místo slávistické skupiny.
Vzájemné souboje elitních čtyř lig potvrzují anglickou sílu. Nezvykle negativní bilanci mají celky La Ligy, výrazně zápornou bilanci pak kluby Serie A
země | zápasy, bilance | koeficient - průměr na zápas |
---|---|---|
Anglie | 7 (5-1-1) | 1,57 |
Německo | 4 (1-2-1) | 1,00 |
Španělsko | 8 (2-3-3) | 0,88 |
Itálie | 7 (1-2-4) | 0,57 |
Souboj o páté místo
Francie (1.667, 4-2-0) prchá. Jako by ji vyděsil chvilkový pokles z páté příčky za Portugalsko. Nyní už není pochyb o tom, že Ligue 1 stráví na páté pozici další rok. Loňskou bodovou tragédii Francie překoná dost možná již v příštím kole. Snad jen od Lille v LM a Marseille v EL se čeká o trochu víc. Portugalsko (1.000, 3-0-1) každopádně zažilo také dobrý týden, který kalí jen domácí debakl Benficy s Bayernem. Porto i Sporting se v LM vítězstvím vrátily do hry o postup, Braga v EL k postupu míří. Na Francii to však letos stačit nebude.
Souboj o desítku
Nizozemsko (1.600, 4-0-1) pokračuje ve skvělých výkonech, které ilustrují například pohoda Ajaxu v LM či vítězství Vitesse nad Tottenhamem v KL. Pětice klubů Eredivisie má ve skupinách bilanci 10-3-2 a nizozemský národní koeficient už v této sezoně vytáhla k hodnotám, kde se Nizozemsko v předchozích letech ocitalo až na konci! Skvělou osmou příčku drží Rakousko (1.200, 3-0-1). Salzburg vyhlíží postup v LM, Rapid k naší radosti porazil Dinamo Záhřeb. Následuje trojice nepřesvědčivých, kteří touží v důležité desítce setrvat. Skotsko (0.800, 2-0-0) konečně bodovalo a vrátilo se před Rusko (0.000, 0-0-3), které nepředvedlo vůbec nic. Ukrajinu (0.400, 1-0-2) podržela Zorja, ovšem s jarními vyhlídkami to rovněž nevypadá dobře.
Proto si stále na desítku mohou myslet v Srbsku (0.250, 0-1-1), jehož bělehradské kluby poprvé ve skupině narazily, a snad i v Belgii (0.600, 1-1-2), jehož početná sestava ovšem stále zůstává za očekáváním. O něco dál je Švýcarsko (0.500, 1-0-1), které může těšit jistota patnáctky.
Souboj o patnáctku
V boji o veledůležitou patnáctku totiž nikdo nezáří. S postupujícím časem to stále více vypadá na souboj pěti soutěží o jednu jedinou vstupenku, v záloze pak ještě čeká na zázrak další trio. Chorvatsko (0.000, 0-0-1), konkrétně Dinamo Záhřeb s takovými výsledky patnáctku těžko udrží. Nejhladověji se jeví Řecko (0.500, 1-0-1), jehož silný tandem Olympiakos, PAOK míří k jarnímu postupu a v uplynulém týdnu předběhl jak mátožný Kypr (0.250, 0-1-1), jehož Anorthosis doma překvapivě daroval historický bod i estonské Floře, tak malátné Česko (0.200, 0-1-2), které svou účast v patnáctce zazdívá v nedávné době pravidelně v Izraeli. Poslední slovo neřeklo ani Turecko (0.600, 1-1-1), kterému by jinak po opuštění desítky hrozil další výrazný šok.
Číhající trio představují Norsko (0.500, 1-0-0) se zajímavým týmem z městečka Bodø, jenž za polárním kruhem zaskočil i Mourinha, Izrael (1.000, 2-0-0) s kluby z Haify a Tel Avivu a Dánsko (0.400, 0-2-2) dokonce se čtveřicí klubů, které však s výjimkou Kodaně hrůzu příliš nenahání. Ztráta těchto tří zástupců na patnácté Chorvatsko není propastná, ovšem čas se krátí.
Výpočet národních koeficientů
Vedle standardních 2 bodů za vítězství a 1 bodu za remízu (v předkolech pouze polovina, 1 a 0,5) hrají důležitou roli body bonusové. Do národních koeficientů připisují kluby 4 body za účast v základní skupině LM a 5 bodů za postup z ní do osmifinále LM. V jarních vyřazovacích bojích pak týmy vylepšují národní koeficienty ještě vždy 1 bodem za účast ve čtvrtfinále, semifinále i finále EL i LM. Nově přibudou bonusové body také za vítězství ve skupině i za druhé místo v EL (4, resp. 2 body) i v KL (2 resp. 1). Další 1 bonusový bod čeká rovněž osmifinalisty EL a semifinalisty a finalisty KL.
Pozice mistrů po změně formátu
Liga mistrů už dlouho není pohárem mistrů evropských zemí. Jde spíše o soutěž hvězdných týmů, které si ale svou účast naštěstí zatím ještě musí vybojovat. Opravdových mistrů je v LM v poslední době celkem 15. Aktuálně má jistotu LM deset mistrů deseti nejlepších soutěží. Mistr jedenácté země v pořadí národních koeficientů má šanci na přímou účast pokud se do LM kvalifikuje z ligy i obhájce, což se většinou stane. Ze zbylých 44 soutěží se však již hraje o pouhá čtyři místa. Co tedy zbývá ostatním 40 vítězům z celkových 55 evropských soutěží?
V prvních letech skupinové LM se neúspěšní mistři z jednokolové kvalifikace s evropskými poháry jednoduše rozloučili. UEFA však tehdy zdaleka nečítala tolik členů jako dnes. Od roku 1996 existuje možnost nápravy v dalším poháru - tehdy to po debaklu s Grasshoppers poznala Slavia. V posledních letech se neúspěšní z bojů o LM přesouvali do boje o Evropskou ligu. Do skupin EL se jich nakonec probojovalo 12. Celkem se tak v hlavní fázi obou pohárů předvedlo 27 evropských mistrů - 15 v LM, 12 v EL.
Současný formát je pro udržení se v evropských pohárech až do Vánoc pro mistrovské týmy ještě přívětivější. Kvalifikace o LM zůstala beze změny, stále se do ní dostane 15 mistrů. Zeštíhlení EL, pravda, snížilo možnosti pro mistrovské země. Letos hraje skupinu EL celkem 8 vítězů evropských lig. Dalších 12 celků však ještě hraje o vstupenku do KL. Celkem tedy ve skupinách můžeme sledovat 35 evropských šampionů, mezi nimi například i estonskou Floru, arménský Alaškert či gibraltarský Lincoln.
Pro některé mistry je KL zklamáním, neboť do ní propadli po dvou nezdarech - například Slavia. Pro země z nižších pater žebříčku je však možnost hrát skupinu evropských pohárů, a to třeba i proti atraktivním celkům z Premier League, La Ligy, Serie A či Bundesligy, velkou motivací. Letošní razantní úprava formátu evropských pohárů v podobě návratu třetí soutěže tak je, mimo jiné, i snahou o větší zapojení mistrů z kvalitativně horších evropských lig, kteří na LM prostě nemají šanci dosáhnout.
Logicky tak narůstá i počet evropských lig, jejichž zástupci se do hlavní fáze pohárů dostanou. Zatímco v posledních letech se jednalo o 28 soutěží, letos svého účastníka ve skupině LM, EL či KL mohou sledovat fanoušci hned 36 z celkových 55 členů organizace UEFA. Jinými slovy, nárůst celkového počtu týmů o pětinu (z 80 na 96) zvýšil počet zúčastněných soutěží téměř o třetinu. A těží z toho zejména mistři. Krátce by se tak právě proběhlá úprava dala z pohledu UEFA shrnout slovy: "Když už další mistry do Ligy mistrů nedostaneme, podpoříme je alespoň jinak."
Země | Celkem | Letos | M LM | M EL | M KL | T LM | T EL | T KL | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Anglie | 92.355 | 6.714 | 4 | 2 | 1 | 4 | 2 | 1 | |
2. | Španělsko | 83.998 | 6.285 | 4 | 2 | 1 | 5 | 2 | 0 | |
3. | Itálie | 66.902 | 5.714 | 4 | 2 | 1 | 4 | 2 | 1 | |
4. | Německo | 64.927 | 5.928 | 4 | 2 | 1 | 4 | 2 | 1 | |
5. | Francie | 48.081 | 6.416 | 3 | 2 | 1 | 2 | 3 | 1 | |
6. | Portugalsko | 46.216 | 5.750 | 3 | 1 | 2 | 3 | 1 | 0 | |
7. | Nizozemsko | 38.100 | 8.000 | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 | 3 | |
8. | Rakousko | 34.050 | 5.600 | 2 | 1 | 2 | 1 | 2 | 1 | |
9. | Skotsko | 32.100 | 3.100 | 2 | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | |
10. | Rusko | 31.682 | 2.500 | 2 | 1 | 2 | 1 | 2 | 0 | |
11. | Ukrajina | 31.000 | 3.400 | 2 | 1 | 2 | 2 | 0 | 1 | |
12. | Srbsko | 29.125 | 5.250 | 2 | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | |
13. | Belgie | 28.600 | 4.600 | 2 | 1 | 2 | 1 | 2 | 1 | |
14. | Švýcarsko | 27.425 | 5.500 | 2 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | |
15. | Chorvatsko | 24.900 | 3.750 | 2 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | |
16. | Řecko | 24.700 | 4.500 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | |
17. | Kypr | 24.625 | 2.375 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | |
18. | Česko | 24.600 | 3.500 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 2 | |
19. | Turecko | 24.500 | 4.100 | 1 | 0 | 3 | 1 | 2 | 0 | |
20. | Norsko | 23.750 | 4.125 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | |
21. | Izrael | 23.125 | 5.500 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | |
22. | Dánsko | 22.975 | 3.600 | 1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 2 | |
23. | Švédsko | 22.625 | 4.875 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | |
24. | Bulharsko | 19.250 | 3.125 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | |
25. | Rumunsko | 16.650 | 1.750 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | |
26. | Ázerbájdžán | 16.000 | 3.375 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | |
27. | Maďarsko | 15.875 | 2.250 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | |
28. | Polsko | 15.875 | 4.625 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | |
29. | Kazachstán | 15.500 | 2.625 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | |
30. | Slovensko | 14.875 | 3.375 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | |
31. | Slovinsko | 14.500 | 2.500 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | |
32. | Bělorusko | 12.500 | 0.250 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | |
33. | Moldavsko | 10.500 | 4.500 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | |
34. | Litva | 10.000 | 1.750 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | |
35. | Bosna a Herceg. | 9.125 | 1.625 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | |
36. | Lucembursko | 8.750 | 1.250 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | |
37. | Lotyšsko | 8.625 | 2.625 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | |
38. | Finsko | 8.375 | 3.250 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | |
39. | Kosovo | 8.166 | 2.333 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | |
40. | Irsko | 8.125 | 2.875 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | |
41. | Severní Irsko | 8.083 | 1.625 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | |
42. | Albánie | 8.000 | 1.625 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | |
43. | Arménie | 7.875 | 1.625 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | |
44. | Faerské ostrovy | 7.250 | 1.500 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | |
45. | Gruzie | 7.000 | 1.250 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | |
46. | Malta | 7.000 | 1.875 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | |
47. | Sev. Makedonie | 7.000 | 0.625 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | |
48. | Lichtenštejnsko | 6.500 | 0.000 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | |
49. | Estonsko | 6.041 | 2.666 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | |
50. | Wales | 5.500 | 1.500 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | |
51. | Gibraltar | 5.416 | 1.250 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | |
52. | Island | 5.375 | 1.500 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | |
53. | Černá Hora | 4.875 | 0.750 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | |
54. | Andorra | 4.665 | 1.500 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | |
55. | San Marino | 1.332 | 0.166 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Související články
Zobrazit jen nejnovější
Zobrazit všechny
Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (12)
23.06.2022, 21:35
Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (11)
13.05.2022, 10:26
Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (10)
21.04.2022, 15:54
Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (9)
23.03.2022, 09:12
Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (8)
07.03.2022, 16:45
Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (7)
15.12.2021, 14:47
Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (6)
02.12.2021, 09:30
Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (5)
10.11.2021, 13:05
Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (3)
05.10.2021, 13:44
Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (2)
20.09.2021, 19:51
Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (1)
27.08.2021, 18:10
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Komentáře (23)
Přidat komentářTa Barca... Myslíte, že dá postup, nebo aspoň prestup do EL? A dostane se vůbec za rok do LM z ligy?
To ukáží nejbližší utkání. Jestli se jen potřebovali zbavit Koemana, nebo je ten problém hlubší. V každém případě máme teprve konec října a 6 bodů ztráty na LM po 10 zápasech (se zápasem k dobru) mi nepřipadá jako něco neřešitelného.
Jj, daleko to je, čelo je vyrovnaný... A Barca nemá zase až tak špatnej kádr, jen už by to trochu mělo začít šlapat, protože takhle to dál výsledkově nejde. Po vápno dobrý, ale góly prostě nedávají, pak jeden kiks vzadu a čau, neschopnost něco s tím udělat... I v ty LM pořád žijou, jen je třeba poradit Dynamo venku a pak se porvat s Benficou
Doslova to kluby prosraly. Snad jen ten Jablonec je celkem nad očekávání.. Slavie katastrofa, od té se čekalo že bude sbírat body. U Sparty je škoda, že ten zápas nedotahla....
tak jako dostali jsme snad nejtezsi skupinu v EKL, srovnatelnou s beznou skupinou EL + strasne horime na nepromenovani sanci.. Kazdopadne porad verim, ze zvladneme vsechny domaci zapasy + venkovni v berline aspon na remizu
Pořád jste ve hře, snad to doma potvrdíte.... V Izraeli kombinace smůly s odevzdanosti a zbrklosti, to se dá opravit
Je pech, že v pohárové Evropě chybí Plzeň, které se v lize nebývale daří a v Evropě by jistě nějaké body nasbírala. Naopak Slavia, která v posledních letech měla nejlepší formu hraje letos nejhůř. Sparta ani Jablonec nezklamali, hrají plus mínus to, co se čekalo.
Kdyby hráli poháry, tak by v lize určitě tak nezářili, ale vzhledem k tomu, že by byli v 1. koši, tak by určitě něco nahráli, s plzeňským štěstím na losy (i to CSKA bylo štěstí, druhá věc, že to posrali ) by chytli třeba ten Lincoln se Slovanem Bratislava.Je to fakt škoda no.
Jsou to ubožáci, hlavně že v lize oxidují nesmyslně vysoko
Jako naděje žije, ale bude to těžké, určitě to chce alespoň 2 týmy na jaře, Sparta ta si minimálně to 3. místo pohlídá, to by problém být neměl ale Slavia si začíná zahrávat. Doma je mnohem silnější, tak věřím, že by to mohli být 2 výhry, to už by mohlo teoreticky i zajistit postup. U Jablonce škoda těch ztracených bodů v závěru, kdyby to alespoň s tím Randers dopadlo, tak bych v ten postup už i opravdu věřil. Jinak s kým soupeříme už je jasné- my, Řekové či Turci. U Řeků to vypadá na 2 postupy a to s přehledem, u Turků určitě Galatasaray, u Fenerbahce dost napoví příští zápas s Antverpami, pokud Antverpy doma zvítězí, tak by mohli už nechat Fenerbahce za sebou a to by znamenalo jen jeden postup, protože Besiktas dost možná neuhraje ani bod. Dánové sice mají 4 týmy, ale je to naštěstí bída. Nejvíc ve formě, ale vypadají Řekové, těm momentálně věřím nejvíce .
jj, 15. budou Řekové
a 16. Turkové
To už je jedno...
Při divoké teorii ne. Třeba to zas UEFě nebude zas nějak vycházet a vítěz poháru z 16. místa půjde opět do EL . Ale dost pravděpodobně to bude jedno no.
U bundesligových týmů se začíná projevovat nízká kvalita pro LM.
To klesnem aspoň na 23.
Pochopitelně. I tak je to na chvalozpěvy...
Rakousko zcela očekávaně míří na historickou sedmou pozici
Nizozemce nepředběhnou. Navíc příští rok odepíší 9,750 a Nizozemci 2,900, Skoti 4,000.
sedmou? a ne rovnou třeba čtvrtou? jak by asi mohli mířit na Nizozemce? ...jinak samozřejmě už ta osmá je skvělá a historická...
Cesi mají na tu patnactku ale zatím se jim moc nedaří
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele