FK Jablonec Česko - FK Jablonec - Zprávy

Další články

Výhra, nebo sestup. Zlín hraje o přežití na půdě neoblíbeného Jablonce

Navzdory mizerné formě a propadu na poslední místo má Zlín záchranu v nejvyšší soutěži pořád ve svých rukou. Má to ale háček. "Ševci" musí porazit Jablonec, což se jim 15 let nepodařilo. Pokud to nezvládnou, spadnou do druhé ligy.

Střelecký ostrov pořádal gólové hody. Jablonec zkomplikoval Jihočechům cestu do baráže

České Budějovice ztratily výborně rozehraný duel čtvrtého kola nadstavbové části Fortuna ligy a s Jabloncem pouze remizovaly 2:2. Jihočeši vedli po trefě Jakoba Tranzisky už o dvě branky, hosté si však připravili bleskové odpovědi, a ještě před pauzou tak potvrdili svůj vzestup formy. Tu naopak marně hledají domácí, které v závěrečném kole sezony čeká v případě úspěchu Zlína v Jablonci zápas o všechno s Karvinou.

Jablonec po zajištění záchrany míří do Českých Budějovic

Vítězstvím proti Pardubicím si Jablonec definitivně zajistil příslušnost mezi ligovou elitou i pro příští sezonu, ve velké pohodě tak může hrát v dalším kole v Českých Budějovicích. Ty naopak hrají o to, aby vůbec dostaly příležitost v baráži.

Kováč nenašel recept na budoucího rivala, Jablonec dovedl k záchraně rozjetý Polidar

Jablonec zvítězil ve třetím kole nadstavbové skupiny o záchranu ve Fortuna lize na vlastním hřišti proti Pardubicím 3:0. Přestože nebezpečnější byli v první půli Východočeši, vítěznou branku vsítil v 64. minutě Matěj Polidar. Host ze Sparty se tak podílel v posledních třech duelech na čtyřech trefách, v celé základní části přitom zaznamenal jen jeden gól a dvě asistence. Zelenobílí si díky tříbodovému zisku zajistili účast mezi ligovou smetánkou v nadcházejícím ročníku, svěřenci Radoslava Kováče, jenž by se měl přesunout na lavičku Liberce, si ji naopak budou muset uhrát ve zbývajících dvou kláních.

Rozjeté Pardubice míří do Jablonce. Zvítězí Východočeši potřetí v řadě?

Po dvou výhrách v nadstavbě se Pardubice výrazně přiblížily záchraně v lize. K tomu se dotáhly na Jablonec, který dokonce mohou po vzájemném střetnutí přeskočit. Který z mančaftů si ve čtvrtek definitivně zajistí záchranu?

Klokani vykompenzovali slabý začátek proti Jablonci vyrovnáním v závěru

Fotbalisté Jablonce nedosáhli v utkání druhého kola skupiny o udržení ve Fortuna lize na další výhru, když se s Bohemians rozešli smírně 1:1. Domácí potvrdili nepříliš dobrou aktuální výkonnost už v první minutě, jelikož jejich zaváhání využil francouzský záložník Alexis Alégué. Pražané dokázali na jeho branku zareagovat až chvíli před koncem, kdy se přesně trefil David Huf. Vzhledem k porážce Českých Budějovic v souběžně hraném střetnutí mají Severočeši přesto záchranu na dosah ruky.

Bohemka se chce oklepat z "rány palicí". Proti Jablonci může stvrdit záchranu

Jak Bohemians, tak i Jablonec se v nejvyšší soutěži pravděpodobně ukážou i po letní přestávce. Definitivně však zatím není zachráněn ani jeden zmíněný celek. V neděli si udržení může zajistit vítěz vzájemného střetnutí.

Jablonec se v závěru nadechl k otočce, Karviné nepomohl ani výstavní kop Fleišmana

Fotbalisté Jablonce zvítězili po heroickém obratu v prvním kole skupiny o udržení ve Fortuna lize nad Karvinou 3:2. Skóre otevřel po půlhodině hry nešťastný vlastní gól Haidersona Hurtada, kterému disciplinární komise zkrátila trest za dřívější likvidační faul o dvě utkání. Na rychlé vyrovnání domácích poté zareagoval přímým kopem zkušený Jiří Fleišman, jenže ani jeho výstavní trefa Slezanům na body nestačila. Severočeši totiž vybojovali své druhé jarní vítězství před vlastním publikem díky rozhodujícímu zásahu Matěje Náprstka, jenž si v šesté minutě nastavení připsal první ligový gól v kariéře.

Jablonec se může proti Karviné přiblížit jistotě záchrany

Ukončení dlouhé série bez výhry a úspěšné vkročení do nadstavby by výrazně přiblížilo Jablonec definitivní jistotě záchrany. Naopak pokud by Karviné podlehl, přiblížil by se mu aktuálně čtrnáctý soupeř na rozdíl dvou bodů.

Chyba zkušeného gólmana odvála Jablonci toužebné body v utkání s Boleslaví

Jablonec na závěr základní části Fortuna ligy remizoval doma s Mladou Boleslaví 1:1. Severočeši drželi vedení od 19. minuty, kdy se do něj dostali zásluhou Matěje Polidara. Ten se konečně dočkal první branky v sezoně, avšak radost z ní mu v závěru utkání pokazila i chyba brankáře Jana Hanuše, který daroval klubu z města automobilů vyrovnávací gól.

Trápící se Jablonec přivítá na svém stadionu Mladou Boleslav

Poslední kolo základní části české nejvyšší soutěže je na programu v neděli 28. dubna. Tradičně všechny zápasy začnou ve stejný okamžik a stejně tak tomu bude i na Střelnici, kde se utká rozladěný Jablonec s Mladou Boleslaví.

Zlín navzdory dlouhému oslabení vybojoval na tiché Střelnici s Jabloncem bod

Fotbalisté Jablonce remizovali ve 29. kole Fortuna ligy se Zlínem 0:0. Utkání, které nabídlo jen málo gólových příležitostí, se pro tým z Moravy výrazně zkomplikovalo už ve 37. minutě, kdy se ze hřiště po druhé žluté kartě poroučel Selmir Pidro. Vyloučení 26letého Bosňana ovšem nikterak nepomohlo domácím, kteří potvrdili své trápení a prodloužili čekání na vítězství na šest soutěžních duelů.

Zvítězí Jablonec po čtyřech prohrách? Severočeši přivítají Zlín, který na zelenobílé neumí

Čtyři porážky v řadě odsoudily Jablonec k účasti v nadstavbové skupině o udržení. Ještě před vypuknutím závěrečné fáze sezóny si ale Severočeši mohou zlepšit náladu proti soupeři, na něhož dlouhodobě umí. Ukončí zelenobílí černou sérii proti oblíbenému Zlínu?