Další články

Poslední ocenění sezóny: Kuchta hráčem měsíce, trenérům vládl Horejš

Hráčem měsíce v první fotbalové lize za květen byl v tradiční anketě LFA zvolen sparťan Jan Kuchta, trenérem David Horejš z Hradce Králové. Útočník nominovaný na Euro uspěl v anketě poprvé v sezoně, stejně tak i strůjce jarního vzestupu "Votroků". Výsledky dnes v tiskové zprávě zveřejnila Ligová fotbalová asociace (LFA), která anketu pořádá.

Hradec Králové vyzve Mladou Boleslav v boji o Evropu

Čtyři čeští účastníci evropských pohárů v příští sezoně jsou známí, jedno místo ještě zbývá volné. Tato tajenka najde řešení v pátek v podvečer, kdy Mladá Boleslav na svém hřišti přivítá vítěze prostřední skupiny Hradec Králové.

Je to obrovský úspěch, Evropa by byla třešničkou na dortu, řekl Horejš

Trenér Hradce Králové David Horejš považuje vítězství v ligové nadstavbové skupině o Evropu za velký úspěch bez ohledu na to, zda Východočeši nakonec postoupí po 29 letech do pohárů.

Hradec dělí i přes další vyloučení jeden krok od Evropy, Teplice rozebral dvougólový Pilař

Fotbalisté Hradce Králové zvládli také odvetné semifinále utkání play off Fortuna ligy o Konferenční ligu a po domácí výhře 2:0 nad Teplicemi je od vysněné účasti v pohárové Evropě dělí už jen jeden zápas. Ačkoliv Východočechům před zápasem stačila i remíza, po změně stran neponechal nic náhodě Václav Pilař a dvěma přesnými trefami dal na postup svého týmu definitivní pojistku. Hráči v černobílém nakonec stejně jako v prvním měření sil dohrávali v oslabení, když se v době mezi oběma góly někdejšího reprezentačního křídelníka nechal vyloučit kapitán Petr Kodeš.

Hradec je dva kroky od Evropy, nejprve musí uhájit náskok proti Teplicím

Již velmi blízko evropským pohárům je Hradec Králové. Devátý tým po základní části uspěl v prvním zápase v Teplicích a domácí odveta jej může dostat do baráže o Konferenční ligu.

Oslabený Hradec pokazil Grigarovu rozlučku a je krok od finále

Teplice v úvodním semifinálovém duelu play off Fortuna ligy o Konferenční ligu prohrály na vlastním hřišti s Hradcem Králové 0:1.

Teplice s Hradcem Králové pokračují ve svém boji o evropské poháry

Ačkoliv Hradec Králové zakončil základní část na devátém místě a Teplice dokonce na desátém, dělí oba celky pouze dva soupeři od evropských pohárů. Po vzájemném dvojutkání změří vítěz síly s pátým týmem skupiny o záchranu.

Horejš na poháry nemyslí. Nejdřív musíme vyřídit Teplice, uvědomuje si

Splnil úkol. V tabulce vytáhl Hradec o patro výš, z boje o záchranu se tak stala bitva o Evropu. Teď zbývá udělat předposlední krok. Pokud Votroci zvládnou dvojzápas s Teplicemi, z prostřední skupiny si proklestí cestu do finále play off o Konferenční ligu, kde změří síly s pátým týmem nadstavbové skupiny o titul.

Votroci se činili i na Hané, konec sezony Sigmy pomohla stvrdit potenciální posila Slavie

Hradec Králové porazil v odvetném duelu čtvrtfinále play off o Konferenční ligu 3:1 Olomouc, a suverénně tak prošel do další fáze pavouka. Votroci o svém triumfu rozhodli na konci prvního poločasu slepenými góly, u nichž si úspěšnou asistenci připsal vždy Petr Juliš, který se výrazně podílel také na výhře svého týmu v Malšovické aréně. Úvodní branku Východočechů vstřelil Daniel Vašulín, jenž v posledních dnech plnil novinové články spekulacemi o přestupu do Slavie.

Olomouc chce předvést velký domácí obrat

Sigma Olomouc nezvládla úvodní utkání v Hradci Králové a do domácí odvety si tak nese těžký úkol. Musí totiž dohnat dvougólové manko proti soupeři, který to na Andrově stadionu umí.

Hradec Králové po zásahu letícího Šípa dochvátal za poločas k otočce

Fotbalisté Hradce Králové otočili vývoj prvního utkání úvodního dvojzápasu play off Fortuna ligy o Konferenční ligu s Olomoucí a zvítězili doma 3:1. Hosté sice šli po precizní hlavičce Jáchyma Šípa už ve 13. minutě do vedení, smolný vlastní gól Juraje Chvátala ale nastartoval rychlý obrat Votroků. Ten na konci první půle dokonali slepenými trefami nejlepší střelci Východočechů Daniel Vašulín a Daniel Horák.

Hradec v této sezóně ještě neporazil Olomouc. Podaří se mu to v nadstavbě?

Po vleklém jarním trápení se olomoucká Sigma v uplynulých týdnech alespoň trochu zmátořila, přesto jí unikla nadstavbová skupina o titul. Hanáci však i tak nadále živí šanci na kvalifikaci do evropských pohárů. Nejprve ale musí porazit Hradec Králové, jenž má velkou chuť tým z Androva stadionu zdolat.

Slavia si v Hradci tentokrát zuby nevylámala, za Pražany poprvé pálila zimní posila

Hradec Králové ve 30. kole Fortuna ligy před vyprodanými tribunami Malšovické Areny podlehl pražské Slavii 1:2. Domácí obrana držela bezbrankový stav do 41. minuty, kdy se z hranice šestnáctky trefil Lukáš Provod. Hned dvě minuty nato na něj navázala zimní posila z Olomouce Ondřej Zmrzlý, další muž jednoznačně preferující levou nohu. Slavia si tak spravila chuť z minulého ročníku, kdy na půdě Votroků přišla o cenné body v honbě za titulem. Ten jí přesto i letos zatím uniká, do nadstavbové fáze totiž vstoupí se čtyřbodovým mankem na Spartu.