Bohemians Praha 1905 Česko - Bohemians Praha 1905 - Zprávy

Další články

Necid si vyzkouší druhou ligu, zkušený útočník odešel z Bohemians do Žižkova

Bývalý český reprezentant Tomáš Necid odchází z Bohemians Praha 1905 jako volný hráč do druholigové Viktorie Žižkov. V Ďolíčku strávil čtyřiatřicetiletý útočník čtyři sezony, kvůli vleklým zdravotním problémům však v sestavě často chyběl. Oba kluby informovaly o přestupu na svých webech.

Pardubice zakončily povedenou nadstavbu prvním vítězstvím nad Klokany po dvou letech

Fotbalisté Pardubic zvítězili v závěrečném kole Fortuna ligy na půdě Bohemians 1:0. O jedinou trefu se ve druhé půli postaral Kryštof Daněk, a úspěšně tak završil své roční hostování z pražské Sparty. Bohemians s Východočechy po sérii čtyř výher padli poprvé od května 2022. Červenobílí tak potvrdili výborné výkony ve skupině o záchranu, v rámci níž ovládli hned čtyři z pěti duelů a nakonec prvoligovou příslušnost bezpečně uhájili.

Kováč se v Ďolíčku rozloučí s pardubickým angažmá

Ačkoliv ani Bohemians, ani Pardubice již nehrají o záchranu, určitě je pro každého z nich lákavější skončit jedenáctý než třináctý. Přímý souboj o pozice sehrají v nedělí v Ďolíčku, půjde zároveň o derniéru pro Radoslava Kováče na lavičce Východočechů.

Zlín se od poslední příčky neodpoutal. Ševce proti Klokanům mrzely neuznané góly Žáka

Fotbalisté Zlína prohráli ve čtvrtém kole skupiny o udržení ve Fortuna lize 1:2 s Bohemians. Oba celky se v první půli nejdříve prosadily z penaltového puntíku, přičemž za vítěznou trefou se následně tlačili především Ševci. Filip Žák si však v klíčových momentech nedokázal pohlídat ofsajdovou linii, a videorozhodčí tak jeho dva góly odvolal. Litovat toho žlutomodří mohli tím spíše, že v 74. minutě vystřelil z brejku výhru Klokanů Erik Prekop.

Osud Zlína může být zpečetěn. Zvrátí ho proti Bohemce?

Osamocený na posledním místě je po domácí remíze s Českými Budějovicemi Zlín. Nyní potřebuje zabrat proti soupeři, který už má záchranu jistou, tedy Bohemians. V případě porážky přitom mohou Ševci definitivně zamířit do druhé ligy.

Karviná napravila Fleišmanovu minelu během šesti minut, Bohemians dorazil odchovanec

Hráči Karviné otočili zápas třetího kola nadstavbové skupiny o záchranu ve Fortuna lize, v němž po výsledku 3:1 oslavili historicky první výhru na hřišti Bohemians. Sestupem ohrožené Slezany nalomil ve 20. minutě jejich obránce Jiří Fleišman, jenž podcenil přihrávku vlastnímu brankáři a naservíroval jasnou gólovou šanci Janu Matouškovi. Na úvodní zásah zareagovali Karviňáci dvěma slepenými trefami zkraje druhé půle, tu vítěznou si navíc připsal odchovanec Klokanů Lukáš Budínský. Zelenobílí tak díky remíze Českých Budějovic ve Zlíně poskočili na 14. pozici a přiblížili se minimálně účasti v baráži.

Bohemians chtějí ukončit čekání na vítězství. Po třech bodech však lační též Karviná

Bohemka už si sice záchranu v nejvyšší soutěži zajistila, do konce sezóny má ale pořád o co hrát. A to především kvůli vlastním fanouškům, jimž má co vracet. Ve čtvrtek však budou v Ďolíčku bojovat též hosté z Karviné, kteří dál zůstávají ohrožení pádem do druhé ligy.

Dostál si na kopačky psal cestu ke třístovce. V dresu Bohemians bude působit i příští sezónu

Martin Dostál bude i v příští sezoně hrát za Bohemians 1905. Čtyřiatřicetiletý krajní obránce, který o víkendu dosáhl na metu 300 startů v první lize, prodloužil s pražským klubem smlouvu o další rok, původní kontrakt by mu vypršel v létě. Vršovičtí o tom informovali na sociální síti X.

Klokani vykompenzovali slabý začátek proti Jablonci vyrovnáním v závěru

Fotbalisté Jablonce nedosáhli v utkání druhého kola skupiny o udržení ve Fortuna lize na další výhru, když se s Bohemians rozešli smírně 1:1. Domácí potvrdili nepříliš dobrou aktuální výkonnost už v první minutě, jelikož jejich zaváhání využil francouzský záložník Alexis Alégué. Pražané dokázali na jeho branku zareagovat až chvíli před koncem, kdy se přesně trefil David Huf. Vzhledem k porážce Českých Budějovic v souběžně hraném střetnutí mají Severočeši přesto záchranu na dosah ruky.

Bohemka se chce oklepat z "rány palicí". Proti Jablonci může stvrdit záchranu

Jak Bohemians, tak i Jablonec se v nejvyšší soutěži pravděpodobně ukážou i po letní přestávce. Definitivně však zatím není zachráněn ani jeden zmíněný celek. V neděli si udržení může zajistit vítěz vzájemného střetnutí.

Úvodní trefy rakouského obránce na jihu Čech katapultovaly Dynamo ze dna tabulky

České Budějovice porazily v prvním kole skupiny o udržení ve Fortuna lize Bohemians 2:1. Nečekaným hrdinou domácích se stal odchovanec Sturmu Graz Vincent Trummer, jenž si připsal první dva zásahy mezi českou elitou. Na jeho úvodní trefu ze 26. minuty sice dokázal proměněnou penaltou odpovědět Jan Kovařík, v nastaveném čase druhé půle však rakouský obránce ranou k pravé tyči poslal Střelecký ostrov do varu. Dynamo tak poskočilo ze dna tabulky na barážové příčky, na 13. Pardubice však nadále ztrácí čtyři body.

Budou Bohemians jako Třinec? "Klokani" své play off startují v Budějovicích

Zatímco České Budějovice se na boje o udržení připravovaly delší dobu, Bohemians doufali, že je čeká poklidnější závěr sezóny. V něm každopádně chtějí své fanoušky maximálně potěšit. Podaří se jim to již na hřišti jihočeského Dynama?

Klokani před startem nadstavbové části odskočili sestupovému nebezpečí

Hráči Bohemians utli třízápasovou sérii bez vítězství, když si v závěrečném 30. kole základní části Fortuna ligy poradili s Pardubicemi 2:1. O vítěznou trefu se postaral v 74. minutě střídající Jan Matoušek, který se na jaře trefil vůbec poprvé. I díky němu si tak Pražané před začátkem nadstavby vytvořili nadějný 10bodový náskok na 14. příčku znamenající účast v baráži.

V posledním kole se střetne Bohemians s Pardubicemi

V rámci posledního kola základní části české nejvyšší soutěže se v Ďolíčku střetne domácí Bohemians 1905 s Pardubicemi. Oba dva týmy dozajista zůstanou po 30 kolech do 11. místa, a tak je čeká v následujících měsících boj ve skupině o udržení.