Konferenční liga UEFA - Konferenční liga - expres zprávy

18.04.202421:46

Zaniolo vystřídal se zraněním

Aston Villa po penaltách postoupila přes LOSC Lille do semifinále Konferenční ligy, Nicolò Zaniolo však nedohrál kvůli zranění. Italský záložník se svalovým problémem odstoupil ještě v úvodní půlhodině.

bbc.com
18.04.202421:37

Konferenční liga - výsledky (1)

Výsledky odvetných zápasů čtvrtfinále Konferenční ligy: Fiorentina - Plzeň 2:0 po prodloužení (92. González, 108. Biraghi), první zápas 0:0, postupuje Fiorentina. Lille - Aston Villa 2:2 po penaltách (15. Yazici, 68. André - 87. Cash), první zápas 1:2, postupuje Aston Villa.

18.04.202421:25

Plzeň v prodloužení podlehla Fiorentině

Výsledek odvetného zápasu čtvrtfinále Konferenční ligy: Fiorentina - Plzeň 2:0 po prodloužení (92. González, 108. Biraghi).

18.04.202420:43

Fiorentina - Plzeň jde do prodloužení

Výsledek odvetného zápasu čtvrtfinále Konferenční ligy po 90 minutách: Fiorentina - Plzeň 0:0.

18.04.202419:34

Poločas: Fiorentina - Plzeň 0:0

Poločasový výsledek odvety čtvrtfinále Konferenční ligy: Fiorentina - Plzeň 0:0.

18.04.202417:39

Sestavy: Fiorentina - Plzeň

Základní sestavy pro dnešní odvetu čtvrtfinále Konferenční ligy:

Fiorentina: Terracciano - Dodo, Milenković, Ranieri, Biraghi - Arthur Melo, Mandragora - González, Beltrán, Kouamé - Belotti.

Plzeň: Jedlička - Hranáč, Hejda, Jemelka - Kopic, Červ, Kalvach, Cadu - Šulc - Chorý, Vydra.

18.04.202408:12

Plzeň v Itálii zabojuje o semifinále

Hráči Plzně ve čtvrtek zabojují o účast v semifinále Evropské konferenční ligy. V odvetě proti Fiorentině mají po úvodní domácí bezbrankové remíze z minulého týdne stále reálnou naději na postup. Zápas na stadionu ve Florencii pro více než 43 tisíc diváků začne v 18:45.

Finalista minulého ročníku Fiorentina, jejíž barvy hájí i český reprezentační záložník Antonín Barák, je nadále favoritem dvojutkání. Šance Viktorie ale zvyšuje fakt, že se jí do sestavy vrátí po trestu za karty dvě opory: Sampson Dweh a Jan Kopic. Po zranění hlavy se začal s týmem připravovat Jhon Mosquera a je možné, že už bude k dispozici.

Plzeň může postupem vyrovnat české maximum od rozdělení federace. Jako jediná se dosud dostala do semifinále Poháru UEFA v roce 1996 pražská Slavia. Postupující z dvojice Plzeň - Fiorentina narazí na lepšího z dvojice Bruggy - PAOK Soluň.

ČTK
17.04.202415:11

Zhegrova vynechá Aston Villu

LOSC Lille v zítřejším odvetném zápase čtvrtfinále Evropské konferenční ligy proti Aston Ville nepomůže Edon Zhegrova, jenž se stále nezbavil potíží s kotníkem.

lequipe.fr
16.04.202412:59

Ve Florencii bude úřadovat Gil Manzano

Hlavním rozhodčím odvety čtvrtfinále Konferenční ligy mezi Fiorentinou a Plzní bude Jesús Gil Manzano. Ze Španělska jsou i jeho asistenti, jmenovitě Diego Barbero a Ángel Nevado.

uefa.com
13.04.202420:15

Zhegrova chyběl na tréninku Lille

LOSC Lille absolvovalo sobotní trénink bez Edona Zhegrovy, jenž si z úvodního zápasu čtvrtfinále Konferenční ligy s Aston Villou (1:2) odnesl zraněný kotník. Na odvetu, která je na programu ve čtvrtek, by však mohl být k dispozici.

lequipe.fr
13.04.202410:12

Individuální ocenění pro Fortounise

Konstantinos Fortounis si do soukromé sbírky přidá cenu pro hráče týdne v Konferenční lize. Olympiakos porazil Fenerbahce 3:2, záložník jednu branku dal a na další nahrál.

uefa.com
12.04.202413:35

Oosterwolde má trhlinu v menisku

Jayden Oosterwolde z Fenerbahçe utrpěl ve čtvrtek během prvního zápasu čtvrtfinále Evropské konferenční ligy na hřišti Olympiakosu trhlinu v menisku. Turecký klub o tom informoval den po utkání v aktualizované lékařské zprávě. Zatím není jasné, jak dlouho bude rekonvalescence trvat.

Italiano pochválil plzeňské obránce

Fiorentina se představila v Plzni a herně nebyla lepším týmem, územní převahu ale nedokázala vyjádřit gólově a do domácí odvety čtvrtfinále Konferenční ligy si veze remízu 0:0. ""Plzeň hrála rychle, její obránci předvedli výborný výkon. Je to jejich styl, došli s ním daleko, v předchozím kole postoupili až na penalty. V takovýchto zápasech je to o jedné střele, o jedné akci jeden na jednoho. Dát gól proti týmu, který takhle hraje, je složité. Chtěli jsme odehrát zápas s pozitivním výsledkem, což se poměrně podařilo. Chtěli jsme zvítězit, ale na druhou stranu jsme neprohráli. Máme před sebou ještě druhý zápas. Myslím, že soupeř bude hrát stejně, a my musíme ukázat víc do ofenzivy. Musíme být odvážnější vepředu. Jsem přesvědčen, že to v odvetě zvládneme," nepochybuje trenér Vincenzo Italiano.

ČTK
11.04.202422:57

Konferenční liga - výsledky (2)

Výsledky prvních čtvrtfinále Konferenční ligy: Aston Villa - Lille 2:1 (13. Watkins, 56. McGinn - 84. Diakité), Club Bruggy - PAOK Soluň 1:0 (6. Vetlesen).

11.04.202422:15

Barák: Byl to těžký zápas

Antonín Barák se znovu vrátil do Česka, tentokráte nikoli jako reprezentant, ale jako hráč Fiorentiny. Italský klub v prvním čtvrtfinále Konferenční ligy remizoval v Plzni 0:0, záložník na trávník naskočil po změně stran. "Byl to těžký zápas. Věděli jsme, že Viktorka je doma velmi silná v defenzivě. Mnoho jejích hráčů tvrdě pracuje pro tým. V poslední třetině hřiště jsme si toho moc nevytvořili. Do domácí odvety musíme ukázat více směrem dopředu, snažit se více střílet a dostat více hráčů do vápna. Myslím, že odveta bude trochu podobná dnešnímu utkání. My musíme více tlačit. Věřím, že s našimi fanoušky budeme schopni vyhrát a postoupit," hodnotil utkání.

ČTK
11.04.202420:42

Výsledky prvních čtvrtfinále Konferenční ligy: Olympiakos - Fenerbahce 3:2 (8. Fortounis, 32. Jovetić, 57. Chiquinho - 68. Tadić z penalty, 74. Kahveci), Plzeň - Fiorentina 0:0.

11.04.202420:39

Plzeň uhrála bezbrankovou remízu

Výsledek prvního čtvrtfinále Konferenční ligy: Plzeň - Fiorentina 0:0.

11.04.202419:31

V Plzni se na branku čeká

Poločasový výsledek prvního čtvrtfinále Konferenční ligy: Plzeň - Fiorentina 0:0.