Bundesliga - souhrn 5. kola: Velký obrat Dortmundu

Včera, 22:23
Serhou Guirassy (© Borussia Dortmund)

Když po dvaceti minutách hosté z Bochumi vedli dvougólovým rozdílem, vypadalo to s Dortmundem už špatně. Borussia se ovšem dokázala ještě před pauzou přitáhnout a nakonec otočit na konečných 4:2 i díky dvěma zásahům letní posily Guirassyho.

Borussia Dortmund - VfL Bochum 4:2

27.09.2024 20:30

Góly: 44. Serhou Guirassy, 62. Emre Can (pen.), 75. Serhou Guirassy, 81. Felix Nmecha - 16. Matúš Bero, 21. Dani De Wit

Fotbalisté Borussie Dortmund otočili velmi nepříznivě se vyvíjející duel pátého kola Bundesligy proti Bochumi, kterou nakonec zdolali výsledkem 4:2. Přestože černožlutí začali opravdu špatně a ještě minutu před koncem úvodního dějství prohrávali o dvě branky, nakonec se z velké části díky Serhouovi Guirassymu, jenž se hned dvakrát gólově prosadil, vyhnuli tomu, aby poprvé od listopadu minulého roku zapsali dvě ligové porážky v řadě.

Domácí se snažili odpovědět na víkendovou porážku 5:1 od Stuttgartu a měli první větší šanci, když se po křižném pasu Pascala Grosse dostal ke střele Karim Adeyemi, ale jeho pokus vyrazil hostující brankář Patrick Drewes, který byl vzápětí v plné permanenci a odvrátil střelu Juliana Brandta. V 16. minutě však Bochum umlčela Signal Iduna Park, když si Philipp Hofmann a Matúš Bero skvěle vyměnili přihrávky a slovenský reprezentant neomylně zamířil do levého dolního rohu branky Gregora Kobela.

Krátce nato bylo pro Kobela ještě hůř, protože přistrčil míč do cesty vděčnému Danimu de Witovi, který senzačně zvýšil. Gól platil i přes oprávněné protesty, že Kobelovi bránil Boadu, a krátce po půlhodině hry to mohlo být dokonce 3:0, když se Boadu po Hofmannově přihrávce znovu rozběhl na Kobela, ale z bezprostřední blízkosti přestřelil.

Dortmund musel rychle hledat cestu zpět a poté, co Brandt přestřelil, se vykoupil tím, že se dostal k míči a našel Guirassyho, jenž snížil. Třetí gól Guinejce během několika vystoupení se zdál být klíčovým okamžikem a když Dortmund znovu začal dominovat, Guirassy byl v 62. minutě sražen bývalým hráčem BVB Felixem Passlackem a kapitán Emre Can mohl s klidem proměnit nařízenou penaltu.

Trenér Bochumi Peter Zeidler okamžitě nasadil Moritze Broschinského - rovněž bývalého hráče Dortmundu - a ten se velmi rychle ukázal, jeho pohotovou střelu ale Kobel zlikvidoval. Oba týmy věřily, že mohou urvat tři body, ale byl to Guirassy, kdo projevil instinkt zabijáka, když s přehledem proměnil Adeyemiho průnikovou přihrávku ve vedoucí gól.

A střídající Felix Nmecha odstranil všechny přetrvávající pochybnosti v závěru, když jeho pokus z dálky prošel pod rozhozeným Drewesem. Dortmund, který předvedl jeden ze svých nejlepších obratů v poslední době, je nyní v šesti střetnutích s Bochumí neporažen a prozatím se nachází na druhém místě tabulky. Jeho soupeř se mezitím může po skončení tohoto kola ocitnout na dně tabulky.